Beşiktaş Jandarma Dikimevi Arazisi Astaş Gayrimenkul'un Oldu

Beşiktaş’ın Barbaros Bulvarı’ndaki Jandarma Dikimevi’ni kapsayan arsa 472 milyon TL’ye satıldı. Beşiktaş’ın önemli bir noktasında yer alan bu arsanın yeni sahibi ise Astaş Gayrimenkul oldu.

Beşiktaş Jandarma Dikimevi Arazisi Astaş Gayrimenkul'un Oldu

Emlak Konut‘un geçtiğimiz ay 360 milyon TL’ye TOKİ‘den satın aldığı bu arsada, 17 bin 500 metrekare konut alanı ve 12 bin 260 metrekare donatı alanı planlanıyor. Astaş Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Aşçı, “Teklifi sunduk, yönetim onaylarsa burada lüks bir rezidans projesi planlıyoruz. Yatay mimarinin ve yeşilin ön planda olduğu bir proje olacak. Konutların yarısını da yabancıya satıp ülkemize döviz girdisi sağlayacağız” dedi.

banner5
5 arsanın bedeli 1,4 milyar TL

Hürriyet’in haberine göre, Emlak Konut’un satışa sunduğu 5 arsanın toplam muhammen bedeli 1,4 milyar liraydı. Beşiktaş arsasının yanı sıra Atatürk Havalimanı’na komşu polis okulu arsası da satışa sunuldu ancak talibi çıkmadı. Şükrü Balcı Polis Eğitim Merkezi arazisi olarak bilinen alanın muhammen bedeli 584 milyon liraydı. Emlak Konut bu arsayı daha önce 2 kez arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı usulü ile satışa çıkarmış ancak arsa satılmamıştı. Söz konusu arsada 46 bin metrekaresi ticaret ve konut, 7 bin metrekaresi özel eğitim tesisi alanı, 15 bin metrekaresi park olacağı açıklanmıştı. İhaledeki Kayabaşı arsanın değeri 92 milyon, İkitelli arsalarından birinin değeri 207, diğerinin 60 milyon olarak açıklanmıştı. Öte yandan İller Bankası da İstanbul ve Ankara’daki 37 gayrimenkulünü satışa çıkardı. Muhammen bedeli 1 milyar lirayı aşan taşınmazlar için 1 Kasım’da ihale düzenlenecek.

GÜNCEL EMLAK HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ...

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2018, 07:06
YORUM EKLE