Emekliler için 300 bin konut!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un, gayrimenkul sektörünü hareketlendirmek için başlattığı çalışmanın ardından emekliler ile ilgili bir proje de ortaya çıktı. Türkiye Emekliler Derneği (TÜED), emekli vatandaşlar için 300 bin konut için harekete geçti.

Emekliler için 300 bin konut!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un, gayrimenkul sektörünü hareketlendirmek için başlattığı çalışmanın ardından emekliler ile ilgili bir proje de ortaya çıktı.   Türkiye Emekliler Derneği (TÜED), emekli vatandaşlar için 300 bin konut için harekete geçti.

Sabah gazetesinde yer alan habere göre, emeklilerin konut sorununa çözüm üretmek için çalışma yürüten TÜED, emeklilere yönelik bir araştırmayı dikkate alarak bir süre önce harekete geçti. Bu kapsamda TOKİ'nin yaptığı projeyle 33 ilde 7 bin 779 emekli  konut sahibi oldu. Şimdi de Ankara'da İncek ve İstanbul'da Silivri projelerini başlatan dernek yetkilileri, "Silivri projemizde konutlar, 150 bin TL'den başlayan fiyatlarla emeklilerimize sunuluyor. Burada 100 konut yapılması planlandı. Yine İncek'te de 139 konut yapımı hedeflendi. Emeklilerin yaşam standartları dikkate alınarak tasarlanan projelerde çok çeşitli sosyal donatılarla birlikte, torunlarıyla birlikte vakit geçirebilecekleri alanlara geniş yer verildi" dedi.

banner5
YARI FİYATINA 20 YILA VARAN VADE SEÇENEKLERİYLE

Dernek yetkilileri, "Emeklilerimiz ve birinci derece yakınları neredeyse yarı fiyatına, seçkin konumlarda ve 20 yıla varan vadelerde konut sahibi olabilecekler. Projelerin tamamı banka güvencesinde ve en geç 18 ayda anahtar teslimi garantisiyle hayata geçirilecek" diye konuştu.

Dernek yetkilileri emeklilerin yüzde 27.1'ine denk gelen 3.3 milyon emeklinin kirada oturduğunu da söyledi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yılmaz uysal
Yılmaz uysal - 12 ay Önce

Allah razı olsun devletimizden benim ihtiyacım var başımı sokacak bir evim olsun hep istedim ama olmadı olursa bir hayalim gerçekleşır inşsAllah