Cumhur İttifakında Flaş AF YASASI Çatlağı

AKP Sözcüsü Ömer Çelik; Cumhur ittifakı çerçevesinde MHP'nin meclise sunduğu AF YASASI teklifine yönelik gelinen durumu açıkladı. Çelik, ''Kimsenin kişisel olarak uğradığı haksızlığı affetme yetkisine biz sahip değiliz'' dedi.

Cumhur İttifakında Flaş AF YASASI Çatlağı

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, “(Yerel seçim ittifakı) Her iki parti de, Cumhur ittifakı konusunda hassastır” dedi. Çelik yaptığı açıklamada “(Cumhur ittifakı) Bu ittifakın ortaya koyduğu siyasal tutumun milletimize daha büyük hizmetler gerçekleştireceği konusunda kesin mutabakat vardır. (Af teklifi) Kimsenin kişisel olarak uğradığı haksızlığı affetme yetkisine biz sahip değiliz, bu yaklaşımı gözeterek bir çalışma yapılıyor” ifadelerini kullandı. Çelik yaptığı açıklamalarda Türkiye İş Bankasında ki CHP hisselerinin Hazineye devri ile ilgili sorulan sorulara da cevap verdi.

banner5
 “Hukuki açıdan bir problem yok. Yapılacak düzenlemeyle esas İş Bankası kendi itibarını korumak açısından bu tartışmaların dışına çıkarılacaktır. Atatürk ülkemizin milletimizin ortak değeridir. Onun mirası Türk milletine aittir. Temsil edilmesi gereken yegane yer, Türkiye Cumhuriyeti Devletidir. Atatürk’ün mirası herhangi bir zümrede, sınıfta veya partide temsil edilemez. Milletimizin ortak mirasıdır” dedi.

YORUM EKLE